Windows van a gépén? Története legnagyobb újítása jön a Jegyzettömbbe
Miközben a WordPad búcsúzik, a Jegyzettömb egyre okosabb lesz a Windowsban: most Cocreator néven kap egy új funkciót, amivel szöveget lehet módosítani a programban.
Miközben a WordPad búcsúzik, a Jegyzettömb egyre okosabb lesz a Windowsban: most Cocreator néven kap egy új funkciót, amivel szöveget lehet módosítani a programban.
Ami a weben ott van, a telefonokról hiányzott: egy érintéssel kijelölhetünk ezentúl minden levelet a Gmail mobilos alkalmazásában, így lényegesen könnyebb lesz például az e-mailek egyidejű törlése, így tárhely felszabadítása.
Hasznos új funkciót vezetett be a Facebook – de ha valaki félti az adatait, úgy is értelmezhető a dolog, hogy kapott egy újabb lehetőséget a nyomkövetés korlátozására.
A Google Chrome jelez, ha kiszivárgott a jelszavunk, vagy más probléma ütné fel a fejét, ami veszélyezteti az adatainkat.
Mások mellett egy elrejtőzős funkciót is kap a Steam, amivel nyomtalanul eltüntethetjük a kíváncsi szemek elől azokat a játékokat, amelyeket valamilyen okból nem szeretnénk felvállalni.
Az iPhone 13 és 14 készülékfélék felhasználói előtt is megnyílik az út a Qi2-es vezeték nélküli töltés előtt hamarosan, miután csak egy szoftverfrissítés hiányzik hozzá.
Jelentős újdonság érkezik az iPhone-okba, melyek helyzetét kikapcsolásuk után is követni lehet majd. Szinte lehetetlen lesz kizárni a jogos tulajdonost a készülékből, valamint visszaélni az azon tárolt adatokkal – még a jelkód ismeretében is.
Miközben a WordPadtől búcsúzni kényszerülnek a felhasználók, a másik ingyenes Windows-program, a Jegyzettömb egyre okosabb lesz: hamarosan már a leütött karaktereket is tudja majd számolni.
Bármennyire bosszantó, adott esetben hasznos információkkal szolgálhat: megkapja a kékhalál-funkciót a legtöbb Linux-disztribúció is, várhatóan már 2024-ben.
Minden felhasználó megkapja a végpontok közötti titkosítást, immáron nem csak külön chatben, hanem a fő beszélgetésben is – ezt maga Mark Zuckerberg, a Meta első embere jelentette be.
A teljesítmény csökkentése révén még visszafogottabb lehet a jövőben a Windows 11 energiatakarékos módja – ezáltal pedig tovább bírhatja a laptopok akkumulátora, valamint kevesebbet fogyaszthatnak az asztali számítógépek.
Eddig 37 játék bukkant fel a YouTube játékos felületén, a Playables-ön, melyet már javában tesztel a Google.
Mindenféle jegyzeteket adhatunk hozzá az egyes cikkekhez, amint megjelenik a Google keresőben a már tesztelt új funkció. Ezeket a megjegyzéseket, tippeket pedig mások is megtekinthetik majd.
Eddig csak az amerikai felhasználók körében tesztelték, most azonban mindenkinél elérhetővé teszik a népszerű videós formátum letöltésének lehetőségét az Instagramon.
Már nem csak SMS-sel, de e-maillel is azonosíthatjuk magunkat a WhatsAppban, miután elkezdte globálisan bevezetni a funkciót a Meta.
Már az ingyenes felhasználók előtt is nyitott a ChatGPT újdonsága, mely lehetővé teszi azt, hogy szóban diskuráljunk a chatbottal – az pedig szintén hanggal válaszol. Ezt azonban egy olyan demóban mutatta be a cég, amit szinte lehetetlen nem összekapcsolni a vállalat körül kialakult zűrzavarral.
Rövid, szöveges, hangulatjelekkel tarkított gondolatokat oszthatunk meg a jövőben az ismerőseinkkel – ezek a Messenger felső sávjában fognak megjelenni, és 24 óra múltán eltűnnek.
A jövőben kevésbé lesz zavaró, amikor egy méretes csoportban hanghívást indít valaki – erről ugyanis csak egy értesítést kapnak majd a felek.
A jövőben nem feltétlenül fogja látni a másik fél, ha ignoráltuk az egyébként megnyitott üzenetét – az Instagram ugyanis a kezünkbe adja a döntést, hogy szeretnénk-e ezt a másik tudtára adni.
Hasznos újítást kapott a Google Chrome, immáron kaphatunk egy általános képet arról, hogy az egyes megnyitott oldalak mennyi memóriát használnak fel – ez pedig nagy segítség lehet, amikor már kifogyóban van a gépünk a RAM-ból, és szelektálni kell.